Dwudniowy kurs cukierniczo-dekoratorski

Wykwintne i pięknie ozdobione wypieki stanowią niezwykły element wpływający na podkreślenie podniosłej atmosfery. Finezyjne torty zachwycają swoim wyglądem. Przyciągają wzrok misternymi wykończeniami. Wykonanie artystycznych tortów wymaga kreatywności, zaangażowania i poczucia estetyki. Aby poznać tajniki związane z produkcją efektownych ciast, można zapisać się na 2 dniowe szkolenia cukierniczo-dekoratorskie. Są one skierowane zarówno do osób chcących zwiększyć zakres posiadanych kompetencji, jak i do początkujących cukierników.

Jak wyglądają szkolenia?

Zajęcia cechują się dużą intensywnością. W trakcie warsztatów uczymy, jak przygotować piękny, piętrowy tort. Pokazujemy, co zrobić, aby uzyskać równe biszkopty, a następnie udekorować je smakowitym kremem wykonanym z naturalnych produktów spożywczych. Tłumaczymy również, jak opracować ozdoby z masy cukrowej oraz jadalnego papieru. Do ważnych elementów należy również metoda barwienia ozdób. Zdradzamy sposoby na uzyskanie jednolitego i wyrazistego koloru.

Szkolenie z dekorowania tortów charakteryzuje się formą warsztatową. Uczestnicy podzieleni na grupy, liczące maksymalnie 12 osób tworzą projekt, przygotowują biszkopty, przyrządzają kremy, a na końcu przystępują do wykonywania finezyjnych ozdób. W trakcie zajęć dokładnie omawiamy składniki używane do produkcji wypieków, wskazując zalety każdego z nich. Skupiamy się na detalach, bo to właśnie one sprawiają, że gotowe wyroby przypominają prawdziwe arcydzieła.

Dlaczego warto zapisać się na profesjonalny kurs cukierniczy?

Od wielu lat specjalizujemy się w produkcji oryginalnych wypieków. Prowadzone przez nas zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ dzielimy się praktycznymi informacji. Krok po kroku przeprowadzimy Was przez skomplikowany proces związany z tworzeniem artystycznych tortów. Pokazujemy ciekawe triki pozwalające na uzyskanie wyjątkowych rezultatów.

Zachęcamy do zapisania się na szkolenie. Chcielibyście uzyskać więcej informacji? Prosimy o kontakt drogą telefoniczną lub mailową.