Warsztaty cukiernicze w pracowni tortów Petite Pivoine

Zapraszamy na profesjonalne warsztaty dla pasjonatów cukiernictwa w pracowni tortów Petite Pivoine. Jeżeli uwielbiacie spełniać się przy dekorowaniu wypieków, nasz kurs dla cukierników spełni Wasze oczekiwania. Z przyjemnością dzielimy się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem. Pokazujemy, jak oryginalnie ozdabiać torty, a także mini-desery, makaroniki oraz wiele innych słodkości. Organizujemy szkolenia cukiernicze w kilku miastach Polski, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Tarnowie czy Łodzi. Gorąco zachęcamy do zapisów!

Dekorowanie tortów kurs dla początkujących i zaawansowanych

Kierujemy ofertę kursów cukierniczych do wszystkich grup miłośników małych ciasteczek oraz dużych tortów. Idealną opcję znajdą u nas zarówno ci, którzy dopiero odkryli w sobie pasję do kreatywnego dekorowania łakoci, jak i osoby mające już w tej dziedzinie doświadczenie. Po ukończeniu szkolenia będziecie mogli ozdabiać wypieki w dowolny sposób, w zależności od potrzeb oraz pomysłowości. Chcecie zgłębić tzw. sugarcrafting, nauczyć się tworzyć prawdziwe dzieła sztuki z użyciem kwiatów z papieru jadalnego? Kreować niesamowite zdobienia na tortach weselnych, komunijnych lub na użytek prywatny? Albo wykonywać tortom piękne zdjęcia, od których patrzącym będzie ciekła ślinka? Zapraszamy na szkolenia prowadzone przez naszego specjalistę, przyrodnika z wykształcenia i zamiłowania, inspirującego się podczas pracy urodą natury.

Każdy kurs cukiernictwa kończy się otrzymaniem dyplomu. Warsztaty cieszą się dużym powodzeniem wśród wielbicieli pieczenia, prócz tego budzą zainteresowanie osób zatrudnionych w branży cukierniczej (cukierników, dekoratorów wypieków etc.). Znacząco poszerzają horyzonty, zmieniając podejście do ozdabiania ciast czy tortów.

Kreatywne warsztaty cukiernicze

Przygotowywane przez nas kursy dla cukierników można podzielić na trzy grupy. Szkolenia, które Wam proponujemy, mogą trwać np. 2, 3 czy 5 dni. W ich trakcie członkowie poznają tajniki dekorowania ciast lukrem królewskim, modelowania kwiatów cukrowych lub wykonywania tekstur artystycznych, a następnie wykorzystywania ich w dekoracji tortów. Mamy mnóstwo pomysłów na kolejne warsztaty, co oznacza, że w najbliższej przyszłości w ofercie pojawią się nowe ciekawe warianty szkoleń.

Dzięki udziałowi w kursie zdobędziecie wiele przydatnych umiejętności lub udoskonalicie te, które już posiadacie. Nauczycie się nie tylko, jak przystroić tort bądź inny wypiek na konkretną okoliczność. Poszerzycie swoją wiedzę z dziedziny cukiernictwa, uzupełniając ją o szereg niezbędnych informacji. Ukończony u nas kurs cukiernika otworzy przed uczestnikami nowe fascynujące możliwości.

Kurs robienia tortów dla pasjonatów

Proponujemy Wam szkolenia, w trakcie których poznacie zasady tworzenia artystycznych tortów okolicznościowych. Przekonacie się, że to sztuka wymagająca kreatywnego spojrzenia, a jednocześnie rzemiosło dostępne dla każdego, kto chce się mu poświęcić. Kurs ozdabiania tortów przygotuje Was do przyszłej pracy jako cukiernik, a także zaopatrzy w narzędzia (wiedzę oraz umiejętności) do pieczenia i dekorowania wyrobów w domu, dla siebie lub bliskich. Poza okolicznościowymi będziecie również umieć tworzyć torty malowane, zdobione płaskorzeźbą oraz torty na każdą porę roku.

Dowiecie się, jak wykonywać misterne dekoracje kwiatowe z masy cukrowej oraz jadalnego papieru. Szkolenia cukiernicze zapewnią Wam dostęp do łatwo przyswajalnej, profesjonalnie przekazanej wiedzy na temat kwiatów. Poznacie materiał, z którego powstają, a w późniejszym etapie przybliżymy Wam technikę ich produkcji oraz metodę barwienia, sprawiającą, że wyglądają praktycznie jak prawdziwe.

Zmienianie wyrobów cukierniczych w dzieła sztuki to nie wszystko, co możemy zaproponować osobom zainteresowanym warsztatami. Za sprawą naszych kursów zdobędziecie wiedzę m.in. o tym, jak przygotować perfekcyjny słodki bufet.

Jeśli marzycie, aby zostać specjalistami z zakresu sugarcrafting, serdecznie zachęcamy do skorzystania z oferty szkoleń dla cukierników amatorów oraz profesjonalistów.

Ekskluzywne szkolenia indywidualne 1:1