Trzydniowy kurs cukierniczo-dekoratorski

Piękne torty przyciągają wzrok i zachwycają klientów. Aby przygotować wypieki przypominające misterne dzieła sztuki, warto zapisać na trzydniowy kurs cukierniczy poświęcony dekoracjom z papieru jadalnego. Szkolenie w formie warsztatowej charakteryzuje się intensywnością. Podczas zajęć nauczycie się, jak tworzyć proste i szybkie ozdoby. Pokażemy Wam również, co zrobić, by uzyskać bardziej skomplikowane formy przy użyciu specjalistycznych narzędzi florystycznych.

W trakcie trzydniowego kursu cukierniczego poznacie:

  • wszystkie techniki związane z opracowywaniem kwiatów na tort,
  • metody barwienia papieru waflowego,
  • sposoby modelowania ozdób i umieszczania ich na wypiekach.

Kwiaty z papieru jadalnego – lekkość i subtelność

Dekoracyjne rośliny z opłatka stanowią doskonałą alternatywę dla masy cukrowej. Są bardzo lekkie, wytrzymałe, nie kruszą się, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza podczas transportu. Do ich dodatkowych zalet należy też łatwość wykonania. Przygotowuje się je dużo szybciej niż elementy z mas plastycznych, a efekty, jakie uzyskuje się w ten sposób, przekraczają najśmielsze oczekiwania. Cukiernicy doceniają kwiaty z opłatków również za możliwość wcześniejszego przygotowania i przechowywania nawet przez kilkanaście tygodni.

Jak wygląda trzydniowy kurs cukierniczy?

W pierwszym dniu pokażemy, jak stworzyć peonie, jaskry i hortensje. W drugim zaprezentujemy metody uzyskania dalii, magnolii, anemonów, kwitnących wiśni. Ostatnia część kursu zostanie poświęcona różom – angielskim, dzikim oraz zwykłym. Podczas ćwiczeń zdradzimy szereg praktycznych wskazówek ułatwiających pracę z opłatkiem, a także udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania.

Warto zapisać się na trzydniowy kurs cukierniczy!

Powadzone przez nas szkolenia cieszą się ogromnym zainteresowaniem, gdyż dzielimy się praktyczną wiedzą. Trzydniowe kursy cukiernicze prowadzone są przez profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem w zakresie tworzenia ozdób z papieru jadalnego. Uczestnikom zapewniamy wszelkie niezbędne materiały. Serdecznie zachęcamy do rezerwacji terminów.